A kazahsztáni törvényhozók július 29-én megszavazták az e-cigaretták és töltőfolyadékok értékesítésének, importjának, exportjának és gyártásának betiltását - számol be az Atlas News alapján a Tobacco Reporter.
„Az e-cigaretta káros hatása tagadhatatlan, ezért az Egészségügyi Minisztérium felvetette a termék forgalmazásának 2021-től történő betiltását. Kérelmemben az e-cigaretta forgalmazásának teljes tiltását javasoltam”
– mondta Nurgul Tau képviselő.

A jogszabály május 10. óta van folyamatban, miután betiltották az e-cigaretta közterületen való használatát. A tilalmat a kiskorúak körében megnövekedett párologtatással kapcsolatos aggodalmak váltották ki.
