Becsült olvasási idő: 1 perc
Jakartában eltüntetik a cigireklámokat

Megkezdték a cigarettareklámok eltávolítását Indonézia fővárosában egy új szabályozás miatt.

Szeptember 13-a óta a jakartai közrendért felelős hivatal (Satpol PP) kollégái bejelentés nélküli ellenőrzéseket hajtanak végre az indonéz főváros bevásárlóközpontjaiban, hogy ellenőrizzék a jakartai kormányzó cigarettareklámozást betiltó rendeletének betartását – írja a The Jakarta Post híradása nyomán a Tobacco Reporter. A kelet-jakartai Satpol PP vezetője, Budhy Novian elárulta a lapnak, hogy csapata két hét alatt összesen 22 cigarettareklámot gyűjtött össze közterületekről.

Anies Baswedan jakartai kormányzó rendelete betiltotta a közterületi cigarettareklámokat az indonéz fővárosban. Emellett a kormányzó arra kérte a magánépületek tulajdonosait, gondoskodjanak arról, hogy az ingatlanjaikon se szerepeljenek dohányipari reklámok. A Tempo.co beszámolója szerint egyelőre nem szankcionálják a cigarettareklámokat kihelyező kereskedőket, de a közeljövőben előfordulhat, hogy a tovább szabálytalankodóknak bírságot kell majd fizetniük.