Becsült olvasási idő: 1 perc
Teljesen betilthatják a dohányreklámokat Mexikóban

Az egészségügyi miniszter helyettese terjesztett be a szenátusnak egy erről szóló törvénytervezetet.

Hugo López-Gatell, Mexikó egészségügyi miniszter-helyettese beterjesztett egy törvénytervezetet a szenátusnak, amely a dohányreklámok teljes tilalmát tartalmazza – írta múlt héten a Tobacco Journal a Mexico News Daily híradására hivatkozva.

„Valaminek a reklámozása, ami ennyit árt, keresztbe tesz a kormány felelős cselekedeteinek. Éppen ezért fontos lenne, hogy minden ajtót bezárjunk a reklámozása előtt”

– fogalmazott López-Gatell, amikor arról kérdezték, miért nyújtotta be a törvénytervezetet. Arról is beszélt, hogy meg kell akadályozni, hogy a dohánycégek lobbitevékenységet elvárva köztisztviselőket környékezzenek meg. „Ez a lobbizás sok esetben rejtett és különböző közvetítőkön keresztül zajlik” – tette hozzá a miniszterhelyettes.