Az élelmiszerek ára 12 hónap alatt 3,7 százalékkal nőtt – írja az MTI. A KSH legfrissebb adatai szerint a szolgáltatások egy év alatt 8,4 százalékkal drágultak. A szeszes italok, dohányáruk ára 3,9 százalékkal emelkedett, ezen belül a szeszes italoké 4,4 százalékkal.

A háztartási energia 5,0, ezen belül a vezetékes gáz 9,4, az elektromos energia 1,3 százalékkal olcsóbb lett. A tartós fogyasztási cikkekért 0,2 százalékkal kevesebbet kellett fizetni, miközben a gyógyszer, gyógyáruk 6,0 százalékkal drágábbak, a járműüzemanyagok 9,5 százalékkal olcsóbbak lettek.
Augusztushoz viszonyítva a fogyasztói árak átlagosan 0,1 százalékkal csökkentek. A háztartási energiáért szeptemberben 0,2 százalékkal többet kellett fizetni, mint az előző hónapban, míg járműüzemanyagok ára 3,7 százalékkal csökkent.
