Az amerikai D.C. Circuit fellebbviteli bíróság 2022. június 24-én helyt adott a Juul beadványának, s elhalasztotta az FDA tilalmának végrehajtását. Az ideiglenes felfüggesztés időt ad a bíróságnak az érvek meghallgatására, de nem érdemi döntést az ügyben – írja a Tobacco Reporter a The Wall Street Journal alapján.
Ahogyan arról mi is beszámoltunk, az Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyeztetési Hivatal (FDA) közölte, hogy nem rendelkezik elegendő adattal ahhoz, hogy biztos legyen abban, a cég e-cigaretta termékeinek forgalmazása „megfelelő a közegészségügy védelme szempontjából”, ezért betiltották azokat.
A Juul már akkor bejelentette, hogy a döntés felfüggesztését kéri, ez az, aminek helyt adott a fellebbviteli bíróság.
A cég szerint az a követelmény, hogy azonnal el kell távolítani az összes Juul-terméket az amerikai üzletekből, eltér a hivatal gyakorlatától, amely általában átmeneti időszakot tartogat.

Az e-cigarettagyártó megkérdőjelezte a hivatali bejelentés kezelését is, megjegyezve, hogy a The Wall Street Journal egy nappal a bejelentés előtt számolt be a tilalomról.
A Juul beadványában így fogalmazott:
„A kiszivárogtatásokon és sajtóközleményeken keresztül történő szabályozás nem megfelelő módja a hivatali intézkedések kezelésének, még kevésbé annak, hogy egy vállalatot lényegében minden üzleti tevékenységének megszüntetésére utasítsanak”.
Hozzátették, szerintük elegendő információt és magas színvonalú kutatáson alapuló adatot szolgáltattak ahhoz, hogy a hivatal által felvetett összes kérdésre válaszolni tudjanak.
A The Wall Street Journal információi szerint más lehetőségek mellett a Juul állítólag a csődbejelentést is vizsgálja, ha a vállalat nem tud felmentést kapni a kereskedelmi tilalom alól.
