Becsült olvasási idő: 1 perc
Bírságot kapott egy e-cigi gyártó, mert egyre több fiatal e-cigizik

A Juul nevű e-cigaretta-gyártónak 40 millió dollárt, vagyis 11,8 milliárd forintot kell fizetnie Észak-Karolinának, miután termékeinek 2015-ös bevezetése után 70 százalékkal nőtt az e-cigaretta-fogyasztás a tinédzserek között – írja a Skynews nyomán a Napi.hu.

A bíróság döntése nyomán a cég nem reklámozhatja termékeit 21 éven aluliak számára, így a cég felhagyott a közösségi médiás promócióival. A Juul a mentolos ízesítés kivételével az összes többi ízt visszavonta, az eladásaik pedig csökkenni kezdtek. A vállalat korlátozza az online értékesítést és csak olyan üzletekben lehet kapni az e-cigarettát, ahol a vásárlók személyazonosságát ellenőrizni tudják.

Az észak-karolinai főügyész tisztességtelen reklámozással is vádolja a céget, amely ellen más amerikai államok is pert indítottak. Összesen 39 amerikai állam főügyésze fogott össze 2020 februárjában, hogy együtt vizsgálják meg a cég marketingtevékenységét és termékeit.

Olyan fiatalok – és családjaik – is bírósághoz fordultak, akik úgy vélik, a Juul tehet függőségük kialakulásáért. Ezeket az ügyeket egy kaliforniai szövetségi perben fogják össze.