A francia kormány az év végéig betilthatja az eldobható elektronikus cigarettákat – közölte Francois Braun egészségügyi miniszter május 3-án. A Barron’s híradása nyomán a Tobacco Reporter arról írt, hogy Braun a France Inter televíziónak így fogalmazott:
„Támogatom a tilalmat. (…) [Az e-cigaretták] fiataljaink egy részét a dohányzás felé terelik. (…) A dohányzás csapás, évente 75 ezer ember halálát okozza [Franciaországban].”

Bár Emmanuel Macron francia elnök kormányának nincs többsége a parlamentben, a miniszterek „együtt fognak dolgozni a törvényhozókkal”, hogy megállapodásra jussanak a tilalomról – mondta Braun. A tilalmat „még az év vége előtt” hatályba lehetne léptetni a miniszter szerint.
A tilalom része lehet egy új dohányzásellenes csomagnak, amelyen az egészségügyi minisztérium dolgozik, s az elkövetkező öt évre vonatkozik majd.
Az Elf Barral kapcsolatos összes írásunkat ide kattintva éri el.
