Bár a szövetségi kormány nem dolgozik az e-cigaretta jellegű termékek betiltásán országos szinten, remélik, hogy a helyi szintű tiltások trendje folytatódik – mondta Dzulkefly Ahmad, Malajzia egészségügyi minisztere. Az utóbbi években az önkormányzatok fokozatosan megtagadják az engedélyek kiadását az elektromos cigarettát és hevített dohánytermékeket árusító kereskedőknek – tudósít a Tobacco Reporter.
„Reméljük, hogy egyre többen döntenek úgy, hogy nem adnak ki engedélyeket vape üzleteknek. […] Ha mégis kiadnak ilyen engedélyeket, azoknak szigorúan meg kell felelniük a 2024-es Közegészségügyi Dohánytermékek Szabályozásáról szóló törvény előírásainak”
– tette hozzá az egészségügyi miniszter.
A tizenhárom államból és három szövetségi területből álló ország Terengganu tartománya április 24-én bejelentette, hogy augusztus 1-jétől betiltja az e-cigaretta jellegű termékeket, három nappal később pedig Kedah közölte, hogy szintén fontolóra veszi ugyanezt. Korábban, 2016-ban Johor és Kelantan már betiltotta ezeket a termékeket.
Dzulkefly kiemelte, hogy a szövetségi kormány a törvény elfogadását követően a szabályozás és ellenőrzés modellje mellett döntött. „Határozottan felléptünk a dohányzáshoz kapcsolódó termékek szabályozása érdekében. Ez a szövetségi kormány álláspontja” – mondta. „Ugyanakkor támogatjuk azokat az állami kormányokat, amelyek nem adnak ki e-cigaretta értékesítési engedélyeket.”
Nyitókép forrása: Unspalsh/Rach Teo
