Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Betiltaná a dohányzást a 2005 után születettek számára Malajzia
Khairy Jamaluddin egészségügyi miniszter szerint a törvényjavaslat célja, hogy a fiatalabb generációk ne váljanak dohányfüggővé.

A maláj kabinet a héten felülvizsgálja azt a törvényjavaslatot, amely betiltaná a dohányzást a 2005 után születettek számára – írja a The Edge alapján a Tobacco Reporter.

Khairy Jamaluddin egészségügyi miniszter szerint a törvényjavaslat célja, hogy Malajzia fiatalabb generációi ne váljanak dohánytermék-függővé, valamint hogy 2040-re 5 százalék alá csökkenjen a dohányosok aránya a maláj lakosság körében.

Jamaluddin úgy fogalmazott:

„Ez a javaslat képes lehet csökkenteni a korai halálozások és a krónikus betegségek kockázatát, valamint a kezelési költségeket, amelyeket a kormánynak kell viselnie a dohányzás szövődményei miatt.”

Fotó: Ravin Rau / Unsplash

Jelenleg Malajziában a férfiak mintegy 40,5 százaléka, a nők 20 százaléka dohányzik.

A kabinet adóbevételekért és turisztikai kiadásokért aggódó tagjainak a miniszter elmondta: a jogszabály nélkül a kormánynak mintegy 8 milliárd maláj ringgitbe (csaknem 750 milliárd forint) kerülne a dohányzással összefüggő egészségügyi problémák kezelése.

A maláj törvényjavaslat, amely az elektromos cigarettát is szabályozná, az új-zélandi törvényhozás mintájára készült, amely a dohányzási korhatár fokozatos emelésével, amíg az a teljes lakosságra kiterjed, és amelyről korábban mi is beszámoltunk. Malajzián felül számos ország, egyebek között Anglia is tervezi hasonló intézkedés bevezetését az új-zélandi példa mentén.