A cseh megszorító törvénycsomagot csütörtökön sajtótájékoztatón mutatták be. Ennek keretében a világ legnagyobb egy főre jutó sörfogyasztással rendelkező országa egy sor radikális változtatást hajt végre – írja a The Drinks Business helyi sajtóbeszámolókra hivatkozva.

A kormány azt szeretné elérni, hogy 2024-ben 94 milliárd cseh koronával (1476 milliárd forinttal), 2025-ben pedig 150 milliárd cseh koronával (2355 milliárd forinttal) csökkentsék az államháztartási hiányt. A sör adókulcsának emelése egybeesne az élelmiszerek áfájának 15%-ról 12%-ra történő csökkentésével.
A törvénycsomag emellett magában foglalja a nyugdíjkorhatár emelését, valamint a társasági és ingatlanadók emelését.
