Amint arról korábban beszámoltunk, ismét kötelezővé vált a Nemzeti Dohányboltokban az egészségvédelmi tájékoztatók kihelyezése, amelyek hónapról hónapra változnak.
A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) július 28-i közleményében azt írta, elkészült a „Cigi nélkül megtehetem” feliratot tartalmazó új tájékoztató.

„amennyiben Ön választása szerint ennek a kötelezettségének az A/2 méretű, papíralapú egészségvédelmi tájékoztató plakát jól látható kihelyezésével kíván eleget tenni, akkor figyelmébe ajánljuk, hogy az augusztus havi egészségvédelmi tájékoztatót (»Cigi nélkül megtehetem«) az Országos Dohányboltellátó Kft. (a továbbiakban: ODBE) 2023. július 31.–2023. augusztus 13. között fogja a dohányboltokba szállítani. A papíralapú plakátot Önnek legkésőbb az átvétel napját követő nyitvatartási napon kell kihelyezni. Amennyiben Ön az ODBE által kiszállított rendelését, valamint az abban elhelyezett egészségvédelmi plakátot személyesen nem tudja átvenni, úgy annak várható érkezéséről tájékoztassa jelen lévő alkalmazottját. Utóbbi esetben kérjük, szíveskedjen felhívni alkalmazottja figyelmét arra, hogy az egészségvédelmi plakátot ne dobja ki, mert az nem kereskedelmi reklám.
Amennyiben Ön választása szerint a fenti kötelezettségének digitális egészségvédelmi tájékoztató elektronikus eszközön történő megjelenítésével tesz eleget, úgy az aktuális, augusztus havi (»Cigi nélkül megtehetem «) digitális megjelenítésre alkalmas egészségvédelmi tájékoztató digitális állománya (MP4 fájl) 2023. július 28. napjától letölthető az SZTFH honlapjáról, amelyet a Tevékenységek / Dohányügyi Felügyelet / Egészségvédelmi Tájékoztató menüpontban, vagy az alábbi linkre kattintva érhet el: https://sztfh.hu/tevekenysegek/dohanyugyi-felugyelet/egeszsegvedelmitajekoztato/. Ön az augusztus havi egészségvédelmi tájékoztatót elektronikus eszközén 2023. július 31. napjától köteles megjeleníteni”
– írta közleményében az SZTFH.
