Tobacco

Rovat:

Üzlettér
Becsült olvasási idő: 1 perc
Elkészült a világ állítólag legsavanyúbb söre

Az Edinburgh-i Vault City kézműves sörfőzde a nemzetközi savanyú sörnap (szeptember 20.) alkalmából kiadott egy terméket, amely szerintük „a valaha volt legsavanyúbb sör”.

A Vault Dweller nevű, 4,3%-os alkoholtartalmú savanyú sört a Toxic Waste édességek ihlették, és úgy pozicionálják, hogy a fogyasztók újra átélhetik a csínytevéses napokat, mivel a sört Halloween idején adják ki – írja a The Drinks Business.

A sörfőzde szerint a Vault Dwellerben „a citrom- és limelé ízvilága savanyú söralaplével párosul”, amely „a húszas években népszerű ikonikus Toxic Waste édességek hihetetlenül savanyú ízét” idézi. Steven Smith-Hay, a Vault City társalapítója a lapnak nyilatkozva elmondta:

A Vault Dweller egy kicsit sokkoló lehet – de pontosan erre törekszünk. Arról szól, hogy jól szórakozzunk az ízekkel”.

Fotó: Vault City Brewing / The Drinks Business

A savanyú sörökkel kapcsolatos ellenérzésekre válaszolva Smith-Hay kifejtette: „Szeretjük ünnepelni a kézműves sörökben rejlő gazdag sokszínűséget, és bár lehet, hogy ez nem mindenkinek jön be, ez a stílus egy egyedülálló teret teremtett a felfedezésnek és a kreativitásnak, ami segít megnyitni a kategóriát olyan fogyasztók előtt, akik korábban nem élvezték a sört”. A társalapító szerint „A savanyú sörök kategóriája hatalmas népszerűségnek örvend, és mi most rányomjuk a saját egyedi bélyegünket. Lehet, hogy nem túlságosan hagyományos, de ez egy kipróbált és bevált formula, amit a savanyú sörök sikere is bizonyít – minden harmadik savanyú sör, amit az Egyesült Királyságban isznak, a miénk közül való”.