A Kanasinban épülő üzem a Heineken nyolcadik sörgyára lesz Mexikóban, és a helyi jelentések szerint a Tecate, Dos Equis, Indio, Bohemia, Amstel Ultra és Sol márkákat fogja főzni, valamint 2000 munkahelyet teremt – írja a The Drinks Business.
A lépés egybeesik azzal, hogy a mexikói kormány fokozza erőfeszítéseit, hogy befektetéseket vonzzon az ország déli részére. A gyár várhatóan 2026-ban nyitja meg kapuit. Emellett az új sörgyár a tervek szerint újrahasznosítja a vizet, és kihasználja a régió közlekedési kapcsolatainak előnyeit.

A Heineken szóvivője a héten az új sörfőzde telephelyéről szólva egy nyilatkozatban elmondta, hogy az új sörfőzde „minimális hulladékkal fog működni, és megújuló energiaforrásokat fog felhasználni a fejlett folyamatok, berendezések és technológiák révén”.
A Heineken 2010-ben lépett a mexikói piacra, amikor megvásárolta a Femsa ital- és kiskereskedelmi vállalat Cuauhtémoc Moctezuma nevű sörüzletágát. A legismertebb mexikói sörmárkák közé tartozik a Tecate, a Sol és a Dos Equis, és a mexikói sört több mint 180 országban fogyasztják. Az éves export közel 1,6 milliárd dollár, amelyet főként az Egyesült Államokban és Kanadában történő értékesítés vezet.
