Az ománi Kereskedelmi, Ipari és Befektetésösztönzési Minisztérium (MoCIIP) bejelentette, hogy a dohánytermékek egységes csomagolására vonatkozó kötelező szabvány 2024 áprilisában lép hatályba – írja a Tobacco Reporter.
A közel-keleti ország először idén márciusban számolt be törekvéseiről, mely állításuk szerint összhangban van a WHO Dohányzás-ellenőrzési Keretegyezményében részes államok kötelezettségeivel.

„A minisztérium arra kéri a dohányipari vállalatokat és a helyi megfelelőségi cégeket, hogy kövessék a 2023/67. számú miniszteri határozatot, amely előírja a dohánytermékek egységes csomagolására vonatkozó ománi OS1655 szabvány végrehajtását. Ez 2024. április 4-től válik kötelezővé”
– áll a MoCIIP közleményében.
Az új szabvány előírja, hogy a csomagolás legalább 65 százalékán közegészségügyi figyelmeztetés, kép és leszokásra buzdító üzenet szerepeljen, míg a csomagolás többi részén a márkanév egységesített betűtípussal és színnel szerepeljen.
