A Skót Whiskyszövetség (Scotch Whisky Association, SWA) bejelentette, hogy új nemzetközi igazgatója Ian Duddy lesz, aki egy „kulcsfontosságú időszakban” veszi át a pozíciót – írja a Global Drinks Intel.
Duddy Ian McKendrick helyére érkezik, aki több mint hat év után távozik a tisztségből. Az új vezető korábban a Foreign & Commonwealth Office (brit külügyminisztérium) nemzetközi megállapodásokért felelős főtárgyalójaként dolgozott.

Ian Duddy több mint 22 évet töltött a külügyi szolgálatban, ahol uniós politikai tisztviselőként kezdett, majd egyebek mellett Uruguay-ban és Chilében volt brit nagykövet. 2022-ben hagyta el a minisztériumot, ezt követően egy évig a Skót Emberi Jogi Bizottság (Scottish Human Rights Commission) elnöke volt, majd három évig a skót Covid–19 vizsgálat vezérigazgatójaként tevékenykedett.
Új szerepében a nemzetközi kapcsolatok irányítása, a piacra jutás javítása és a globális növekedés támogatása lesz a feladata. A szervezet vezérigazgatója, Mark Kent szerint Duddy diplomáciai és kereskedelempolitikai tapasztalata kulcsfontosságú lesz egy egyre bizonytalanabb globális környezetben.
Az SWA januári adatai alapján 2025-ben a skót whiskyexport értéke stagnált, miközben a volumen 4,3%-kal csökkent. A visszaesést főként a nemzetközi vámok, a növekvő brit működési költségek és a gyengülő fogyasztói kereslet okozta.
Arról, hogy Skócia miért whiskynagyhatalom, helyszíni riportban írtunk a Tobacco 2024/08-as számában.
