Tobacco

Rovat:

Üzlettér
Becsült olvasási idő: 1 perc
Egy második alkoholos italt is piacra dob a Monster

Az új termék az úgynevezett hard iced tea kategóriát célozza.

A Monster Energy egy második alkoholos italcsalád bevezetését tervezi, belépve a hard iced tea, azaz „kemény jeges tea” kategóriába a Nasty Beast nevű márkával – írja a The Drinks Business.

A Nasty Beast bevezetése az energiaital-gyártó cég The Beast Unleashed nevű szénsavas italának debütálását követi, amelyet 2023-ban dobott piacra.

A Monster Energy társ-vezérigazgatója, Rodney Sacks a héten befektetőknek nyilatkozva árulta el, hogy új, 6% alkoholtartalmú italcsaládja 3,5 decis dobozokban lesz kapható limonádé, barack, illetve zöld tea ízesítéssel.

Fotó: Monster

A The Beast Unleashedhez hasonlóan a Nasty Beastet is a CANarchy Craft Brewing fogja forgalmazni, amelyet a Monster még 2022-ben vásárolt fel 330 millió dollárért.

A vállalat prezentációja szerint a The Beast Unleashed tavaly több mint 87 millió dolláros forgalmat ért el, amivel a legkelendőbb új sörmárkák közé lépett.

A Monster az elmúlt két évet azzal töltötte, hogy az energiaitalokon túl is növelje jelenlétét, különösen az alkoholos italok piacán, miután felvásárolta a kézműves sörökkel és kemény szódával foglalkozó CANarchy-t, amely több sörfőzde, köztük az Oskar Blues és a Deep Ellum Brewing Company tulajdonosa.