Becsült olvasási idő: 1 perc
Douglas segített elkapni a trafikrablót

A rendőrök alig pár óra alatt elfogták azt a férfit, aki betört egy felsőzsolcai dohányboltba – írta a Police.hu múlt pénteken.

Lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást a Miskolci Rendőrkapitányság egy 21 éves alsózsolcai férfival szemben.

A gyanúsított 2022. február 3-án 4 óra körül téglával betörte egy felsőzsolcai dohánybolt ajtójának üvegét, majd a kassza lemezfiókját magával vitte, amiben majd ötszáz ezer forint volt.

A jelzést követően a rendőrök a helyszíni szemle adatai alapján, illetve Douglas a nyomozókutya jelzése alapján a nyomozás konkrét irányt vett; az elkövető ugyanis betörés közben megsérült.

A rendőrök az úgymond elcsepegtetett nyomokat követve megtalálták azt a házat, ahová elmenekült a férfi.

A Miskolci Rendőrkapitányságra előállított gyanúsítottat kihallgatását követően a hatóság őrizetbe vette, egyben előterjesztést tett letartóztatásának ügyészi indítványozására.

Az eljárás eredményeként az elkövető még további tizenhárom betöréses lopás elkövetésével is megalapozottan gyanúsítható.