Becsült olvasási idő: 1 perc
Első fokon nyolc évet kapott a késes miskolci trafikrabló

A Miskolci Járásbíróság 2022. február 21-én ítéletet hirdetett annak a vádlottnak az ügyében, akivel szemben felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat az ügyészség – írta csütörtökön a Bíróság.hu.

A férfi 2021 májusában és júniusában Miskolcon egy benzinkút és két dohánybolt kasszájából vitt el összesen mintegy 700 ezer forintot, úgy, hogy az ott dolgozó alkalmazottakat mindhárom alkalommal a nála lévő késsel fenyegette meg.

A bíróság a vádlottat három rendbeli, felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt 8 év szabadságvesztésre és 8 év közügyektől eltiltásra ítélte. Enyhítő körülményként értékelték, hogy a férfi beismerte és megbánta tettét, súlyosító körülményként pedig azt, hogy a három bűntettre rövid időn belül került sor, illetve azt, hogy a vagyon elleni erőszakos cselekmények elszaporodottak.

Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, a vádlott és védője enyhítés érdekében fellebbezett, így a döntés nem jogerős.

Amikor elfogták a rablót, arról írtunk, hogy a férfi az adósságait kívánta rendezni a megszerzett pénzből. A tavaly júliusban elfogott férfi már a vallomásában beismerte tettét. További részletek itt.