Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Börtönbüntetést kaphat a trafikban hamis pénzzel fizető nő
A vádlott 500 forintos bankjegyekből készített húszezreseket hozott forgalomba.

Ahogyan arról korábban beszámoltunk, szeptemberben pénzhamisítás miatt emeltek vádat tíz ember ellen, melyből ketten 20 ezer forintos bankjegyeket hamisítottak valódi 500 forintosokból.

Az MTI szerint a hamisítványok forgalomba hozatalában vett részt az a 40 éves nő, aki 2019 februárja és áprilisa között – az akkori élettársával közösen – legalább 46 alkalommal hozott forgalomba, illetve kísérelt meg forgalomba hozni hamisított húszezrest.

Képünk illusztráció (Fotó: Jason Leung / Unsplash)

A Fővárosi Főügyészség a nőt folytatólagosan és bűnszövetségben elkövetett pénzhamisítás bűntettével vádolja, és vele szemben végrehajtandó börtönbüntetést, pénzbüntetést és vagyonelkobzást is indítványoz.

A vádiratban szerepel egy 27 éves férfi is, aki 2019 márciusában hamisított húszezressel próbált fizetni egy budapesti dohányboltban, esetében pénzhamisítás kísérlete a vád.