A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség sajtószóvivője, Négyessyné Bodó Marianna az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta: a vád szerint a budapesti kapcsolatokkal rendelkező „nagykereskedő” vádlott – a kilenc vádlottas ügy másodrendű vádlottja – 2022 áprilisa és novembere között 12 ezer doboz, magyar zárjegy nélküli cigarettát, 700 doboz hevítőrudat (dohánytöltetet), valamint 7,5 mázsa finomra vágott fogyasztási dohányt szerzett.

A férfi a dohánytermékeket a Kecskeméten élő vádlott-társának adta tovább, aki azokat fél év alatt továbbértékesítette. Ebben családtagjai – és egyben vádlott-társai – is segítették. A családfő távollétében felesége vette át a kartondobozokban érkező dohányárut, amelyet azután a tanyájuk műhelyében és a kazánházban rejtettek el. A többkilós csomagokban, ömlesztetten érkező vágott dohányt a házaspár fél kilós adagokban adta tovább. Az áru kiszállításában részt vett a fiuk is, aki idővel saját vevőkört épített ki. A család bűnös tevékenységét egy nőismerősük is támogatta azzal, hogy a fővárosból érkező szállítmányok egy részét ingatlana melléképületében tárolta.
A több mint 90 millió forint értékű dohányárunak fél év alatt 22 vevője volt. Az ügyészség a családfőt és a beszerzést biztosító bűntársát különösen nagy értékre, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett pénzmosással vádolja, és ezért velük szemben börtönbüntetés kiszabását indítványozza. Bűnösségükről a Kecskeméti Törvényszék dönt.
