Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Bezárja utolsó német dohánygyárát a Philip Morris

Ezzel a cég számára véget ért a gyártás Németországban.

A Philip Morris 2025. július végéig bezárja utolsó németországi cigarettagyártó üzemét, amely Drezdában található, ezzel véget vetve egy korszaknak abban a városban, amely egykor több mint 140 dohánygyárnak adott otthont – írja a Tobacco Journal International.

A drezdai cigarettagyár egyik épülete 2013-ban (Fotó: Kalispera Dell / Wikimedia Commons)

Amint arról mi is beszámoltunk, a vállalat 2024 őszén jelentette be, hogy leállítja a németországi gyártást, amelynek következtében idén júniusban a berlini üzem dohányrészlege is bezárt. A drezdai gyár 2019-ben állt át a finomra vágott dohány gyártására, miután a cigarettagyártást Csehországba helyezte át a cég.

A bezárásokra az egész Európában tapasztalható cigarettafogyasztás-visszaesés miatt kerül sor, és a Philip Morris szerint ez a tendencia tovább fog folytatódni. A drezdai gyár bezárása körülbelül 274 alkalmazottat érint, akik többsége elveszíti állását, néhányan pedig Berlinbe kerülnek át, ahol adójegyeket nyomtatnak a német piac számára.