A Philip Morris International bezár két dohánygyárat Németországban a gyenge európai kereslet miatt – írja a Bloomberg alapján aTobacco Reporter.
A multinacionális vállalat október 29-én közölte, hogy a cigaretta iránti kereslet jelentősen csökkent az elmúlt években, és ez a tendencia valószínűleg folytatódni fog. A cég drezdai üzemében gyártott sodort dohány iránti kereslet szintén csökken.
A PMI 372 dolgozót foglalkoztat berlini és drezdai gyáraiban, amelyek a jövő év első felében bezárnak. A Philip Morris közölte, hogy konzultációkat kezd a munkavállalókkal és az üzemi tanácsokkal, és „szociálisan elfogadható megoldásokat” keres a dolgozók számára.

Jan Otten, a PMI németországi ügyvezető igazgatója szerint a vállalat folyamatosan felülvizsgálja üzleti folyamatait a működési hatékonyság biztosítása érdekében
„Tisztában vagyunk azzal, hogy nehéz, de szükséges döntéseket kell hozni a jelenlegi piaci fejleményekhez való alkalmazkodás érdekében”
– idézte őt egy sajtóközlemény.
