Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Bezárja Hannover melletti gyárát az Imperial

A bezárás fokozatosan zajlik 2027-ig.

Az Imperial Brands bejelentette, hogy bezárja a Hannover közelében, Langenhagenben található gyárát, miután nem sikerült vevőt találni az üzemre – írja a Tobacco Journal International.

A termelést fokozatosan, 2027-ig szüntetik meg, ami helyben mintegy 600 munkavállalót érint. A vállalat közlése szerint bár intenzív tárgyalásokat folytattak egy érdeklődő féllel, nem született olyan megállapodás, amely biztosította volna az üzem jövőjét.

A döntést egy dolgozói gyűlésen jelentették be. Sami Naffakh ellátási láncért felelős vezető hangsúlyozta, hogy az elmúlt hónapokban minden reális lehetőséget megvizsgáltak a gyár fenntartásának érdekében, de a tárgyalások sikertelensége minden érintett számára csalódást jelent. A vállalat már korábban jelezte, hogy a magas gyártási költségek, az alacsony kapacitáskihasználtság és a hagyományos dohánytermékek iránti csökkenő kereslet miatt fontolgatja az üzem eladását vagy bezárását.

Az 1971-ben megnyitott gyár jelenleg cigarettákat, finomra vágott dohányt és hevítésre szánt tölteteket állít elő.

Nyitókép: Imperial Brands / Tobacco