Az Imperial Brands bejelentette, hogy bezárja a Hannover közelében, Langenhagenben található gyárát, miután nem sikerült vevőt találni az üzemre – írja a Tobacco Journal International.
A termelést fokozatosan, 2027-ig szüntetik meg, ami helyben mintegy 600 munkavállalót érint. A vállalat közlése szerint bár intenzív tárgyalásokat folytattak egy érdeklődő féllel, nem született olyan megállapodás, amely biztosította volna az üzem jövőjét.
A döntést egy dolgozói gyűlésen jelentették be. Sami Naffakh ellátási láncért felelős vezető hangsúlyozta, hogy az elmúlt hónapokban minden reális lehetőséget megvizsgáltak a gyár fenntartásának érdekében, de a tárgyalások sikertelensége minden érintett számára csalódást jelent. A vállalat már korábban jelezte, hogy a magas gyártási költségek, az alacsony kapacitáskihasználtság és a hagyományos dohánytermékek iránti csökkenő kereslet miatt fontolgatja az üzem eladását vagy bezárását.
Az 1971-ben megnyitott gyár jelenleg cigarettákat, finomra vágott dohányt és hevítésre szánt tölteteket állít elő.
Nyitókép: Imperial Brands / Tobacco
