Az Egyesült Királyság betiltja az eldobható e-cigarettákat - írja a Tobacco Reporter a kormány közleménye alapján.
A kormány szerint ez a termékkategória a fiatalok körében tapasztalható e-cigi fogyasztás növekedésének egyik fő mozgatórugója: a 11-17 éves e-cigizők körében az elmúlt két évben csaknem kilencszeresére nőtt az eldobható eszközt használók aránya.

A csomag részeként a kormány új hatásköröket kap az ízesítések, valamint az e-cigaretták csomagolásának és a termékek boltokban történő bemutatásának szabályozására is, hogy azok ne legyenek vonzóak a kiskorúak számára. Emellett a kormány bírságokat fog bevezetni azokra az angliai és walesi boltokra, amelyek illegálisan adnak el e-cigarettát gyerekeknek. A kiskorú fogyasztók számára tiltottá válnak az egyéb alternatívák, például a nikotintasakok is.
Az új intézkedések bejelentésekor a kormány megismételte a dohánytermékek generációs betiltása melletti elkötelezettségét is. Az új szabályok végrehajtásának elősegítése érdekében a kormányzati ügynökségek, például a határőrség, az adó- és vámhatóság és a kereskedelmi hatóságok évente 30 millió font (13 milliárd forint) többletfinanszírozást kapnak.
