Németország betiltaná az eldobható e-cigarettákat: a kormány a következő hónapokban terjesztheti be az erről szóló törvényjavaslatot – írja a Tobacco Reporter.
A kezdeményezést Carsten Schneider ismertette, aki szerint a döntést elsősorban biztonsági és környezetvédelmi szempontok indokolják.
A hatóságok szerint az egyszer használatos eszközökben található lítiumion-akkumulátorok komoly veszélyt jelentenek a hulladékfeldolgozás során. Az elmúlt időszakban több tűzesetet is összefüggésbe hoztak a nem megfelelően kidobott készülékekkel, amelyek összezúzáskor kigyulladhatnak, veszélyeztetve a dolgozókat és az infrastruktúrát.

A tervezett tiltás része annak a szélesebb körű környezetvédelmi stratégiának is, amely az elektronikai hulladék mennyiségének csökkentését és az újrahasznosítás javítását célozza.
Nem csak az eldobható eszközök, deaz ízesítések tilalma is terítéken van Németországban, beleértve a mentolos ízesítést is, mely sok más országban kivételt képez.
