Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Befejeződött a 2024-es hazai Virginia-felvásárlás

A NAV levélben figyelmeztette a dohánytermelőket, hogy milyen dohányt tárolhatnak ezt követően.

Tisztelt Dohánytermelők!

Mindkét felvásárló cég lezárta a 2024. évi termésű Virginia dohányok felvásárlását.

A törvényi szabályozás szerint a felvásárlás befejezését követően csak olyan dohányt birtokolhat a regisztrált dohánytermelő, amit már korábban bejelentett vagy a felvásárló visszaküldött és erről termelő igazolással rendelkezik. Akár megsemmisíti akár tárolja ezt a készletet, tájékoztatni kell róla az illetékes hatóságot.

A bejelentést ügyfélkapun keresztül kell megtenni a NAV J42-es nyomtatványon, amin meg kell jelölni a jogcímkódot (25 Szárított, fermentált dohány megsemmisítésének bejelentése 557/2013. korm. r. 1/A. § 3 bekezdés) és a megsemmisítés időpontját.

A megsemmisítés időpontját úgy kell meghatározni, hogy a nyomtatvány beküldése és a megsemmisítés időpontja között legalább három teljes munkanapnak kell eltelnie. Elérhetőséget (telefonszám) mindenképpen meg kell megadni, hogy a hatóság jelezni tudja részvételi szándékát a megsemmisítésen.

Amennyiben a hatóság az ellenőrzés folyamán olyan tételt talál, melynek nincs megfelelő dokumentációja és nincs bejelentve, jövedéki bírság kiszabását kezdeményezheti.

A fentiek figyelembevételével, az esetleg szükséges bejelentési kötelezettség megtételére hívjuk fel a termelőink figyelmét!”

– áll a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) dohánytermelőknek küldött levelében, amelyet a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (MADOSZ) honlapján kedden tettek közzé.