Becsült olvasási idő: 0 perc
Autója túlsúlya buktatta le a csempészt

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai egy túlsúlyos járművet szúrtak ki az M1-es autópályán – írta honlapján a hivatal pénteken.

A pénzügyőrök egy Romániából Franciaországba tartó teherautót ellenőriztek Komárom-Esztergom megyében, ami különféle élelmiszert szállított. Az autó mérlegelésekor kiderült, hogy a jármű súlya egy tonnával több a megengedettnél.

A raktér átvizsgálásakor pedig mintegy 140 liter ismeretlen eredetű alkohol és 80 doboz adózatlan cigaretta is előkerült.

A NAV munkatársai jövedéki törvénysértés miatt eljárást indítottak. A sofőr a túlsúly miatt kiszabott ötszázezer forint bírságot a helyszínen megfizette.