Kanada után az Ausztrál Államszövetség is minden egyes szál cigarettára egészségvédelmi feliratot helyeztetne a gyártókkal – derült ki Mark Butler ausztrál egészségügyi miniszter Sky News Australiának tett nyilatkozatából.
A szövetségi kormány új intézkedéscsomagot vezetett be a dohányzás visszaszorítása érdekében. Ezek egyike az egészségvédelmi figyelmeztetések elhelyezése lesz minden egyes cigarettán és e-cigarettán. A miniszter szerint a kormány igyekszik kezelni a problémát, mivel a dohányipar folyamatosan fejlődik, és megtalálja a módját, hogy kijátssza az ausztrál törvényeket, köztük az egységes csomagolásra vonatkozó jogszabályokat.

„Valójában azzal a helyzettel szembesültünk, hogy 12 éve nem volt jelentős dohányellenőrzési reform. Az iparág újított; nagyon okos marketingstratégiákat talált ki, hogy megkerülje a több mint egy évtizeddel ezelőtti, egységes csomagolásra vonatkozó jogszabályok szándékát. Ennek eredményeképpen egyszerűen nem vagyunk azon az úton, hogy elérjük a nemzeti dohánystratégiában meghatározott célokat, hogy tovább csökkentsük a dohányzók arányát. Az e-cigaretták nagyon komoly közegészségügyi kihívást jelentenek, de nem feledkezhetünk meg a hagyományos kihívásról sem, hogy a dohányfogyasztást is csökkentsük”
– fogalmazott Butler.
Kanada után egyébként Skóciában is felmerült, hogy minden szál cigarettán egészségvédelmi figyelmeztetést helyezzenek el.
