Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Ausztrália is betilthatja az e-cigiket

Tanácsadója szerint az ausztrál egészségügyi miniszter kétfajta e-cigit is betiltana a közeljövőben.

Mark Butler egészségügyi miniszter egyik belső tanácsadója, Simon Chapman emeritus professzor közvetve kiszivárogtathatta a hírt, hogy a miniszter be kívánja tiltani az újratölthető és eldobható e-cigarettákat – írja a Vaping Post.

Képünk illusztráció (Fotó: Földi Bence / Tobacco)

Tavaly májusban Butler bejelentett az e-cigikkel szembeni számos szigorító intézkedést, amelyek – amint arra számos dohányzásról leszoktató szakértő rámutatott – végső soron csak még a jelenleginél is elérhetetlenebbé tennék a termékeket a felnőtt dohányosok számára. Negyvenkét ausztrál és új-zélandi dohányzás-ellenőrzési és függőségi szakértő írt levelet Butlernek, kiemelve, hogy a további korlátozások csak hozzájárulnának a már most is virágzó feketepiac bővüléséhez, és a kiskorúak számára is elérhetővé tennék a potenciálisan nem biztonságos termékeket. A felnőtt dohányosok, akik a termékeket a hagyományos dohányzástermékekről (pl. cigaretta) történő leszokás eszközeként használják, nehezebben jutnának hozzá a termékekhez legális csatornákon keresztül.

A miniszter egyik belső tanácsadójának, Simon Chapman professzor emeritusnak a blogposztja véletlenül felfedte, hogy a miniszter betiltaná az újratölthető és az eldobható e-cigarettákat is. Ez azt jelenti, hogy Ausztráliában csak a zárt pod rendszerek lennének legálisan, receptre kaphatók a gyógyszertárakban.