Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Argentína betiltotta az e-cigiket és a hevített dohánytermékeket

Tilos lett e termékek és tartozékaik importja, forgalmazása és reklámja.

Az argentin egészségügyi minisztérium megtiltotta a különböző típusú elektronikus cigaretták és hevített dohánytermékek, valamint tartozékaik importját, forgalmazását és reklámozását az ország egész területén – írja a MercoPress híradása nyomán a Tobacco Reporter.

Az argentin parlament épülete Buenos Airesben 2021-ben (Fotó: Gustavo Sánchez / Unsplash)

Carla Vizzotti egészségügyi miniszter aláírta azt a határozatot is, amely a „használatuk kockázatai alapján” betiltja a hevített dohánytermékeket (HTP). Az egészségügyi tárca szerint számos tanulmány kimutatta, hogy a HTP-k

nikotint és más vegyi anyagokat, például acetaldehidet, akroleint és formaldehidet tartalmazó aeroszolokat termelnek, [s] károsak és potenciálisan károsak az egészségre. (…) A bizonyítékok arra utalnak, hogy az olyan újszerű termékek, mint a HTP-k és hasonló termékek különösen vonzóak a gyermekek és a serdülők számára, és a piacra kerülésük potenciálisan a dohányzás megkezdéséhez vezethet fiatal és nemdohányzó felnőttek körében, veszélyeztetve a dohányzás visszaszorítása terén már elért eredményeket.”

A 2018-as nemzeti kockázati tényezőkről szóló felmérés szerint a felnőtt argentin lakosság 1,1 százaléka használt e-cigarettát, míg a 2018-as globális ifjúsági dohányfelmérés szerint a 13-15 évesek 7 százaléka használt e-cigarettát.