Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Áprilistól emelkedik a dohánytermékek jövedéki adója Romániában

2026. április elsején újabb emelés várható.

A román pénzügyminisztérium csütörtök este tette közzé az idei költségvetés tervezetét – írja az Agerpres hírügynökség.

Az idei román állami költségvetés-tervezet előírja a dohánytermékek – cigaretta, szivarok, vágott dohány – jövedéki adójának emelését 2025. április 1-től. Ettől az időponttól nő a nikotintartalmú és nikotinmentes folyadékok, a dohányt tartalmazó füstmentes inhalálószerek, a füstmentes dohánypótló inhalálószerek, valamint a szájon át történő használatra szánt nikotintartalmú vagy nikotinmentes termékek jövedéki adója is.

Képünk illusztráció (Fotó: Freepik)

A dokumentum szerint 2026. április 1-től ismét nő majd a dohánytermékek jövedéki adója.

A jogszabályjavaslat 2,5 százalékos gazdasági növekedéssel és folyó áron 1912 milliárd lejes bruttó hazai termékkel számol, továbbá 4,4 százalékos éves inflációra és 7,04 százalékos GDP-arányos deficitre épít. A költségvetés bevételeit 667,523 milliárd lejre, azaz a GDP 34,9 százalékára, a kiadásokat pedig 802,170 milliárd lejre, a GDP 41,9 százalékára becsüli a román pénzügyminisztérium.