Elfogadta az Ukrán Legfelsőbb Tanács a jövedéki adó emeléséről szóló törvényt, melynek következtében jövőre 40 hrivnyával (375 forinttal) drágább lesz a cigaretta szomszédunkban – írja a Kárpátinfo.
„Jövőre egy doboz cigaretta ára 40 hrivnyával emelkedik. Az árak még magasabbak is lehetnek, mivel az új törvény értelmében a jövedéki adókat az euróhoz igazítják, és fokozatosan közelítik az EU minimumkövetelményeihez”
– írta Jaroszlav Zseleznyak parlamenti képviselő Telegram-bejegyzésében.

Ahogyan arról év elején beszámoltunk, a kormány arra számít, hogy az intézkedés a GDP 1,5-2,2 százalékának megfelelő többletbevételt hoz majd.
