Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Akár hárommillió forint értékű bírság is járhat a beltéri dohányzásért Szerbiában

A kormány jelenleg is dolgozik a beltéri dohányzás teljes tiltását szorgalmazó törvényjavaslaton.

Betiltaná a beltéri dohányzást Szerbia, Danica Grujičić egészségügyi miniszter állítása szerint már holnap bevezetné az új jogszabályt, ám még egyeztetni kell a tilalmi jogszabályt más törvényekkel – írja a Szabad Magyar Szó a miniszterasszony N1-nek adott nyilatkozata alapján.

„Fontos a büntetőpolitika, amit jól kell végrehajtani, vagyis rendszeresen kellene ellenőrzéseket végrehajtani. Ha 5000 dinárt kérsz attól, akinek tele van a kávézója és áll bent a füst, akkor nem csináltunk semmit. De ha egymillió dináros bírságot kell fizetnie, akkor szerintem meggondolja magát”

– mondta Grujičić.

Képünk illusztráció (Fotó: Reza Mehrad / Unsplash)

Hozzátette, Szerbiában egyre sűrűbben fordul elő a tüdőrák, a betegséggel diagnosztizáltak 95 százaléka pedig dohányzik.