Amint arról korábban beszámoltunk, a Philip Morris fejleszti a Fülöp-szigeteki gyárát. Pár nappal később a JTI is bejelentette, hogy újabb munkahelyeket teremt a délkelet-ázsiai országban: a globális üzleti szolgáltató központjukat (GBSC) fejlesztik.
A JTI 2020-ban, a járvány alatt hozta létre a GBSC-t a Fülöp-szigeteken, hogy az segítse az ázsiai, csendes-óceáni térségbeli és amerikai partnerei kiszolgálását. John Freda, a JTI Philippines vezérigazgatója a Manila Bulletin Businessnek adott interjújában arról beszélt, hogy további 150 munkavállalót vesznek fel a központba, amely így majd 600 embert foglalkoztat a jövőben – írja a Tobacco Reporter.
Bár nincsenek erre vonatkozó azonnali tervek, Freda nem zárta ki annak lehetőségét, hogy a JTI a Ploom hevítésre szánt dohánytölteteit is gyártsa majd a jövőben a Fülöp-szigeteken, amely a vállalat ázsiai–csendes-óceáni térségbeli gyártási központja. A Ploomot jelenleg Japánban és az EU-ban gyártják.
A JTI cigarettagyára a Batangas állambeli Malvarban található, és termelésének több mint 50 százalékát exportálja, főként az ázsiai–csendes-óceáni térség 16 országába. A gyár 800 embert foglalkoztat, a marketingcsapat több mint 4000 fős támogatásával országszerte.
