Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
A JTI is fontolgatja orosz üzletága eladását
A JTI folytatja az oroszországi üzletágával kapcsolatos lehetőségeinek értékelését.

A Japan Tobacco International (JTI) bejelentette, hogy fontolgatja oroszországi tevékenységeinek eladását, miután a múlt hónapban Moszkva ukrajnai invázióját követően felfüggesztette az országban folytatott beruházási és marketingtevékenységét – írja a Tobacco Journal International a Reuters híradása nyomán.

Amint azt március 10-én bejelentettük, felfüggesztettük az új beruházásokat és marketingtevékenységeket Oroszországban. Tekintettel a kihívásokkal teli és kiszámíthatatlan környezetre, a JT Csoport folytatta az oroszországi üzletágával kapcsolatos különböző lehetőségek értékelését, beleértve a tulajdonjog esetleges átruházását is”

– áll a JTI közleményében. A bejelentésre azt követően került sor, hogy márciusban a cég közölte, folytatja a gyártást az országban, ahol négy gyárral és 4000 alkalmazottal rendelkezik. Ezt a bejelentést kritika fogadta, miután számos globális márka kivonult az ukrajnai invázió miatt, és a kormányok, köztük Japán, súlyos szankciókat vezettek be Moszkvával szemben.

A JTI jeleci gyára (Wikimapia.org)

A Reuters szerint az egyik lehetőség, amelyet a JTI fontolgat, hogy oroszországi üzletágát átadja egy harmadik félnek, miközben a működés és a foglalkoztatás folytatódhat – mondta elemzőknek Simajosi Kodzsi vezérigazgató-helyettes.

A vállalat szóvivője külön közölte, hogy nem tud nyilatkozni az üzletág lehetséges vevőiről. A vállalat becslése szerint a folyó pénzügyi évben Oroszország a JT Csoport bevételeinek mintegy 8 százalékát, a korrigált működési eredmény 15 százalékát adja majd.

A japán pénzügyminisztérium a JTI legnagyobb részvényese, a részvények egyharmadát birtokolja, amely évente mintegy egymilliárd dollár osztalékbevételt termel a kormánynak.