Népszavazást rendeznek a dohányreklámok tilalmáról Svájcban – írja az Euronews.
„A kezdeményezés célja azoknak a dohányreklámoknak a betiltása, amelyek eljutnak a gyerekekhez és a fiatalokhoz. Valójában ez az állítás szinte minden dohányreklámra igaz lehet, így gyakorlatilag teljeskörű tiltást jelentene, ráadásul nem kizárólag a cigarettára, hanem minden más dohánytermékre is vonatkozna”
– mondja Jean-Paul Humair, egy szenvedélybetegekkel fogalakozó genfi központ igazgatója. A tilalom ellenzői szerint ugyanakkor a lépés infantilizálná a felnőtteket, hiszen gyakorlatilag minden nekik szóló reklámot is tiltana – írja az Euronews.
Hírükből ugyan nem derült ki, de a SwissInfo.ch szerint a népszavazás február 13-án, vasárnap lesz Svájcban. Tavaly szeptemberben egyébként mi is beszámoltunk arról, hogy a svájci parlament nem szavazta meg a dohányreklámok teljes tilalmát. Ekkor írtunk arról is, hogy a kérdésben népszavazást tartanak 2022-ben – ez végül február 13-án lesz megtartva.
