Amint arról múlt héten beszámoltunk, vasárnap népszavazást rendeztek Svájcban a dohányreklámok tilalmáról. A gyermekeket és fiatalokat elérő hirdetések szinte teljes tilalmára törekedő jogszabály-módosításokat a népszavazáson részt vevők 57 százaléka támogatta – írja a Tobacco Journal.
Svájc 26 kantonjából 16-ban szigorítanak a dohányreklámokkal kapcsolatos szabályokon a népszavazás hatására. Eddig egyébként csak a tévés és rádiós dohányreklámokat tiltották Svájcban.
„Nagyon boldogok vagyunk. Az emberek megértették, hogy az egészség fontosabb, mint a gazdasági előnyök”
– értékelte az eredményeket Stefanie De Borba, a Svájci Rákellenes Ligától. Ugyanakkor a jobboldali Liberális Párt képviselője, Philippe Bauer úgy véli, a szigorítások további intézkedések előtt nyitják meg a kaput.
„Ma még csak a cigarettáról beszélünk, de holnap már az alkohol és a hús kerül sorra. Ez a politikai korrektség diktatúrája, ahol mindent szabályozni kell”
– fogalmazott a svájci parlamenti képviselő, aki szerint az egyéni szabadság csorbul a népszavazás eredményeként szigorodó jogszabályokkal.
