Az Oxfordi Egyetem kutatói több mint 420 ezer ember adatait megvizsgálva arra jutottak, hogy a dohányosok 80 százalékkal nagyobb eséllyel kerülnek kórházba koronavírus-fertőzés során, mint nem dohányzó sorstársaik – írja a 24.hu egy, a Thorax tudományos folyóiratban megjelent tanulmányra hivatkozva.
A halálozási arányok is összefüggnek a dohányzási szokásokkal. A naponta 1-9 cigarettát fogyasztó dohányosok 2,14-szer nagyobb valószínűséggel halnak bele a vírusba, mint a nemdohányzók. A napi 10-19 szált szívóknál pedig már 5,91-szer nagyobb a betegség halálos végkimenetelének esélye. Akik naponta legalább húsz szálat pöfékelnek el, hatszor nagyobb eséllyel hunynak el, ha megfertőződnek, mint a nemdohányzók.

A kutatók 280 ezer ember génjeit is megvizsgálták. Arra jutottak, hogy a dohányzásra való genetikai hajlam is befolyásolja, hogy az egyes páciensek miként reagálnak a koronavírusra. A dohányzásra hajlamos személyek 45 százalékkal nagyobb eséllyel kapták el a vírust, s 60 százalékkal nagyobb eséllyel kerültek kórházba, mint azok, akik nem voltak genetikailag hajlamosabbak a dohányzásra.
