Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
A bárok teraszain sem lehet majd dohányozni Spanyolországban?

Az egészségügyi miniszter folytatná a dohányosok elleni „keresztes hadjáratot”.

Spanyolország egészségügyi minisztere csütörtökön bejelentette, hogy a dohányzási tilalmat a nyilvános helyekre, köztük az éttermek teraszaira és a bárok kültéri területeire is ki akarja terjeszteni – írja a Tobacco Reporter.

Több mint egy évvel a legutóbbi szigorítások bevezetését követően Monica García egészségügyi miniszter azt mondta, hogy „elkészült a konkrét törvénytervezet” az újabb dohányzásellenes intézkedésekről. García elmondta, hogy a leendő tilalom az elektronikus cigarettákra és a hevített dohánytermékekre is vonatkozna.

Képünk illusztráció (Fotó: Fanny Renaud / Unsplash)

Az iskolai játszóterek, az egyetemi kampuszok, a vállalati járművek, valamint a szabadtéri ünnepi rendezvények és a tömegközlekedési eszközök megállói is azok közé a helyek közé tartoznak, ahol a tilalmat bevezetnék.

García elmondta, hogy reméli, hogy a tilalom – amelyet még a kormány minisztertanácsának és a spanyol parlament alsóházának is felül kell vizsgálnia – Spanyolországot „a dohányzás elleni küzdelem élvonalába helyezi”.

Spanyolország csatlakozott más európai országokhoz, amelyek hasonló törvények bevezetését fontolgatták, miután az Európai Bizottság ajánlása szerint – amelyet decemberben fogadtak el – a dohányzási tilalmat további közterületekre, valamint az elektronikus cigarettára is ki kellene terjeszteni. Más kérdés, hogy egyes szakértők szerint az uniós ajánlás pont, hogy növelni fogja a dohányzók arányát, mivel zavart okoz a fejekben és stigmatizálja az e-cigarettázást.