Amint arról áprilisban egy előzetes dokumentum alapján beszámoltunk, Spanyolország új dohányzásellenes törvénycsomagot vezetne be, melynek része a dohányzási tilalom alá eső helyek számának bővítése, a dohány jövedéki adójának erőteljes emelése, valamint az e-cigi szabályozásának szigorítása. A Független Európai E-cigaretta Szövetség (IEVA) idén májusban aztán arra kérte Spanyolországot, hogy tartózkodjon az ízesített e-cigaretták betiltásától.
Úgy fest, a spanyol egészségügyi minisztériumban süket fülekre talált a kérdés, ugyanis az El Mundo spanyol napilap beszámolója szerint Javier Padilla Bernáldez egészségügyi államtitkár hétfőn bejelentette, a következő hetekben elkészül a törvénytervezet, amely tartalmazni fogja az újra nem tölthető e-cigaretták tilalma mellett az ízesített töltőfolyadékok tilalmát is.

Minderről a New Economy Forum által Madridban szervezett informális találkozón beszélt az államtitkár. Padilla beszédében bejelentette, hogy az elkövetkező hetekben „elérhető lesz az 579/2017-es királyi rendelet módosításának tervezete, amely tartalmazza majd az egészségre és a környezetre káros, eldobható elektronikus cigaretták betiltását”.
Az elektronikus cigaretták ízesítőanyagainak betiltását tervezik, és a cigarettás dobozok egységes csomagolását törvénybe foglalják. Az e-cigarettákkal kapcsolatban az egészségügyi államtitkár megjegyezte: ezek jelentik a fiatalok számára a dohányzás szokásához való hozzáférés kapuját.
