Becsült olvasási idő: 1 perc
2023-tól tilos a dohányzás a brit katonai létesítményekben

A brit hadsereg azt tervezi, hogy 2022. december 31-ig füstmentessé teszi az összes létesítményét.

A brit kormány azt tervezi, hogy a dohányosok arányát 15,5 százalékról 12 százalékra vagy kevesebbre csökkenti a felnőtt lakosság körében. Ennek részeként alkották meg a Védelmi Füstmentes Munkakörnyezet direktívát, amelynek célja, hogy 2022. december 31-ig az összes katonai létesítményt füstmentessé tegyenek – írja az Army.mod.uk.

A brit hadsereg portálja azt írja, a dohányzás régóta része a katonai kultúrának, igazán elterjedtté az ötvenes években vált, amikor népszerűek lettek a cigaretták. Ám Angliában naponta kétszáz ember hal meg idő előtt dohányzással kapcsolatos betegségek miatt. „Ugyanakkor a dohányzás kultúrája változóban van, a mai katonák sokkal inkább tudatában vannak a pöfékelés egészségkárosító hatásaival” – áll a cikkben.

Az új direktíva szerint mindenféle dohánytermék (köztük az éghető termékek és a rágódohányok) fogyasztása tilos lesz a védelmi objektumokon belül, valamint azok környezetében is. A tilalom mindenkire vonatkozik majd, akik az adott létesítményen belül vagy azok környékén tartózkodnak. Kijelölt helyeken ugyanakkor továbbra is lehet majd elektronikus cigarettát és hevítéses technológiát használni.