Becsült olvasási idő: 1 perc
2025-re dohányfüstmentessé tennék Türkmenisztánt

Türkmenisztán elnöke, Gurbanguly Berdimuhamedov jóváhagyta azt a nemzeti programot, amelynek célja, hogy 2025-re füstmentessé tegye az országot – írja a Tobacco Journal International az AzerNews nyomán.

Türkmenisztán meglehetősen korán, már 1998-ban bevezette a dohányreklámok tilalmát, amelyet hamarosan követett a dohányzás tilalma az egyetemeken, a nyilvános helyeken, az utcákon, a közigazgatási épületekben és a katonai létesítményekben. 2002-ben megtiltották a járművezetőknek, hogy járműveikben dohányozzanak.

Az ország 2011 óta tagja a WHO Dohányzás-ellenőrzési Keretegyezményének, és azóta különböző rendeleteket hoztak az egészséges életmód támogatására és a dohányzás elleni küzdelemre. A nemzeti program a legújabb, amelyet azért alkottak meg, hogy olyan hatékony intézkedéseket vezessenek be, amelyek javítják a polgárok egészségét és növelik a várható élettartamot azzal, hogy Türkmenisztán 2025-re dohánymentes országgá válik.