Oroszországban 2009 óta több mint felére csökkent a dohányosok száma, a lakosság 39,5%-a dohányzott akkor, míg 2024-ben már csak 18,6%-a – írja a TASZSZ orosz hírügynökség Mihail Murasko egészségügyi miniszter bejelentése nyomán.

„A 15 év feletti felnőttek körében a dohányzók aránya felére csökkent: a 2009-es 39,5%-ról 2024-re 18,6%-ra”
– jelentette ki a miniszter egy Népességmegőrzés című panelbeszélgetésen egy önkormányzatiságról szóló konferencián. Murasko az eredményt a dohányzásellenes intézkedések végrehajtásának tulajdonította.
