Az Állami Duma képviselői a december 17-i plenáris ülésen a második és harmadik olvasatban elfogadták az Orosz Föderáció büntető törvénykönyvének módosításait, amelyek szigorítják a gyermekeknek történő e-cigaretta értékesítésért történő felelősségre vonást – adta hírül a Duma honlapja.

„A ma elfogadott módosítások büntethetővé teszik a dohány- és nikotintartalmú termékek kiskorúaknak történő ismételt kiskereskedelmi értékesítését, valamint az ezek fogyasztására szolgáló eszközöket”
– mondta Vjacseszlav Vologyin, az Állami Duma elnöke.
Elmondta, hogy a serdülők körében egyre többen használnak e-cigit. „Ez légzőszervi és szív- és érrendszeri problémákhoz, valamint más veszélyes betegségekhez vezet. A ma elfogadott törvény egy igazságos döntés azokkal szemben, akik a profit érdekében tönkreteszik gyermekeink egészségét” – hangsúlyozta Vjacseszlav Volodin.
