Tanulmányúton Magyarországon

Tanulmányúton Magyarországon

A magyarországi trafikrendszert, az online kassza és készletnyilvántartó rendszer, valamint a dohánytermékek árbejelentési rendszerének működését tanulmányozta az az osztrák delegáció, amely áprilisban érkezett Magyarországra. Az osztrák monopolhivatal, a Monopolverwaltung GmbH (MVG) vezetői, az ND Nonprofit Zrt. működéséről, feladatairól, illetve az ODBE Kft. folyamatairól is kaptak tájékoztatást. A kölcsönös információcsere során a hazai résztvevők is képet kaphattak az osztrák dohány-kiskereskedelem teljesítményéről.

A kis márkáknak tett jót a trafikrendszer

A kis márkáknak tett jót a trafikrendszer

Július elején ügyvezetőváltás történt a Philip Morris Magyarország Kft. (PM) élén, Szabados Tamás 6 évnyi kiküldetés után azért tért haza, hogy betöltse új pozícióját a cégnél, ahol több mint 20 éve dolgozik. Az új ügyvezetővel eddigi életútjáról, a hazai piacról és az ágazatot érintő közelgő változásokról is beszélgettünk.

Rengeteg a pletyka

Rengeteg a pletyka

Az új disztribúciós rendszerre történő átállás időpontját november 1-jére halasztották, de már egy ideje „forró téma” a trafikosok körében. A Tobacco Füstölgő rovatában azt kérdeztük véletlenszerűen kiválasztott dohányboltosoktól, hogy mit várnak az új disztribúciós rendszertől.

Együttes erővel a kihívásokkal szemben

Együttes erővel a kihívásokkal szemben

A jövőbeli fejlődés szempontjából elkerülhetetlen lépés és a kialakult trafikrendszer logikus következménye a két független hazai nagykereskedés, az Alföld-Tabak és a Pannon Tobacco egyesítése, amellyel a jövőben még jobb szolgáltatás nyújtható a Nemzeti Dohányboltok számára az ország teljes területén – fogalmazták meg egybehangzóan a cég vezetői, akikkel a döntés hátteréről és terveikről beszélgettünk.