„Minden vásárlót egyforma tisztelettel kell kiszolgálni”

„Minden vásárlót egyforma tisztelettel kell kiszolgálni”

Boldog Péter egy nagyon izgalmas projektet vitt végbe Békéscsabán. 2020 februárjában átvett egy csőd szélén álló trafikot, és mostanra virágzó üzletté változtatta. Mint mondja, még mindig tenni kell bele a pénzt, de lassan eljön az idő, amikor már nyereséget is termel.

Nonstop pörgés a békéscsabai belvárosban

Nonstop pörgés a békéscsabai belvárosban

Három költözés után találta meg végleges helyét a Trafik Corner Békéscsabán – a város szívében levő üzlet kialakítása azonban annyira jól sikerült, hogy az idei Az Év Boltja versenyen két különdíjat is elnyert. Kátai Gyuláné ügyvezetőt kérdeztük szakmai kulisszatitkairól.

„A maszk mögött is látsszon a mosoly”

„A maszk mögött is látsszon a mosoly”

Smuk Anikó hét éve dolgozik trafikban. Négy évig eladó volt Jánossomorján, három éve viszont megváltozott a munkája: azóta négy trafikot felügyel Győr-MosonSopron megyében. A mosonmagyaróvári üzlet erős konkurenciaharcban is jól teljesít, ami nem is csoda, hiszen olyan elvek mentén működik, amilyeneket a marketingtankönyvek ajánlanak. Jól felépített a márka, színes és folyamatosan bővül a kínálat, jó az üzenet s fontos a vevőközpontúság.

A kedvesség nélkülözhetetlen

A kedvesség nélkülözhetetlen

A szolnoki Kossuth téri trafik üzemeltetői nem igazán éreznek visszaesést a járvány miatt, és ha ennek okait kérdezem, egyértelmű a válasz: a kedvesség, a vásárlókra való odafigyelés és a kiváló árak. Mindezeknek köszönhetően nem csupán széles, visszatérő és elégedett vevőkörrel rendelkeznek, hanem több területen is országos szinten kiemelkedő eladást produkálnak – meséli Alács Anita, az üzlet egyik vezetője.

Talpon maradni a szűkös időkben

Talpon maradni a szűkös időkben

Szinte már a csillagokban megírták, hogy Nagypál Zoltán kiskereskedő lesz. Emiatt végezte el a kereskedelmi szakközépiskolát, családjukban ő képviseli a harmadik generációt, amely e területen dolgozik. Üzletét a Nagykörúton 1989-ben vette át, mint mondja, itt korábban is dohánybolt működött, tudtával már 1933 óta. Igaz, akkor még nem egy speciális területre szakosodva, ez a boltot egyedül vezető Nagypál Zoltán érdeme, akinek ugyanaz a szenvedélye, ami egyben aprócska boltjának fő profilja is.

„Jó lenne, ha ismét  visszatérhetne a maszk  nélküli világ”

„Jó lenne, ha ismét visszatérhetne a maszk nélküli világ”

Szabó Gabriella épp a második OKJ-s tanfolyamot végezte esti tagozaton, amikor úgy döntött, ideje lenne elhelyezkedni valahol napközben és pénzt keresni. Azonkívül jó lenne, ha olyan munkahelyet találna, amely a lakásához is közel esik. Így esett a választása egy aquincumi Nemzeti Dohányboltra, amely csak pár lépés a helyi HÉV-megállótól.

Egyre többen fizetnek mobiltelefonnal

Egyre többen fizetnek mobiltelefonnal

Az európaiak fizetési szokásai hatalmas átalakuláson mennek keresztül. A vásárlók egyértelműen az érintésmentes fizetést részesítik előnyben, a Visa tapasztalatai szerint jelenleg a személyes fizetések 80 százaléka érintés nélkül történik Európában. A fizetési szokásokban történő elmozdulás már a globális járvány előtt látható volt, de kétség nem férhet hozzá, hogy ez a trend felgyorsult, amióta az életünk drámaian átalakult az év elejétől kezdve.

Rájuk szavazott a legtöbb olvasó

Rájuk szavazott a legtöbb olvasó

Idén másodszor osztottak ki közönségdíjat a vásárlók szavazatai alapján testvérlapunk, az Élelmiszer szaklap „Az Év Boltja” versenyének Nemzeti Dohánybolt kategóriájában. A legtöbb szavazattal a közönség két trafikot támogatott: 50 m² alatt – 2016 után másodszor – a „Trafik a város szélén” című pályázatot benyújtó hódmezővásárhelyi, míg 50 m² felett a „Több, mint dohánybolt!” címmel pályázó balassagyarmati trafik érdemelte ki az elismerést. A hódmezővásárhelyi dohányboltról Lukács Juliannával és a szintén a boltban dolgozó lányával, Micziz-Belovai Viktóriával, míg a balassagyarmati trafikról Gaspari Gyöngyivel beszélgettünk.

„A legjobban az bosszant, ha egy vevő csalódottan távozik”

„A legjobban az bosszant, ha egy vevő csalódottan távozik”

Testvérlapunk, az Élelmiszer hagyományos, évente megrendezett „Az Év Boltja” versenyén a Nemzeti Dohánybolt 50 m² feletti kategóriában a kecskeméti Spiritstore üzlet bizonyult a legjobbnak. A tulajdonos igen régen tevékenykedik a „dohánykereskedelemben”: első üzleteit 14 éves korában az édesapjától csent szivarok továbbértékesítésével kötötte. Szöllősi Balázs azóta „nagyban” utazik, jelenleg több trafikot üzemeltet, ezek egyike a díjazott, különleges koncepció alapján kialakított Spiritstore.

„Bűnös Élvezetek Kicsiny Boltja, a mi szenvedélyünk”

„Bűnös Élvezetek Kicsiny Boltja, a mi szenvedélyünk”

Laptársunk, az Élelmiszer szaklap nemrégiben adta át az Év Boltja 2017 versenyének díjait. A dohánybolt kategóriában díjazottakat sorra bemutatjuk az Arcok a pult mögött rovatunkban. Elsőként egy nagyon különleges pécsi üzlet tulajdonosát, Horváth Attilát és feleségét, Hajdú Katalint (és az ő „Kicsiny Boltjukat”) mutatjuk be. A tulajdonosok nemcsak munkájukban élik ki a dohányfüst iránt érzett szenvedélyüket. A házaspár alapítója a 9. éve működő Pécsi Füstölgők Asztaltársasága Hagyományőrző Egyesületének. Attila elnöke ennek a tulajdonképpeni pipaklubnak, vezetőségi tagja a Magyar Pipaszövetségnek és tagja a Pécs-Mecsek Borút Közhasznú Egyesületnek.

Nem az ár számít

Nem az ár számít

Családi trafik a festői Vác belvárosában. Vezetője, Kovács Ákos érdekes „pályamódosító”. A sporttudományi főiskola elvégzése után „családi okok” miatt nyergelt át a kereskedelemre. Akkori barátnője – ma felesége – családja üzemeltetett akkoriban egy élelmiszerboltot a váci főutcán, amelyben dohányárut is tartottak. Ákos az ő kérésükre írta meg a dohánykoncessziós pályázatot. Ma már ő vezeti mindkét üzletet.

A férfi vásárlókra jobban oda kell figyelni

A férfi vásárlókra jobban oda kell figyelni

Képzettsége szerint is kereskedő, vagyis külkereskedő. Évekig dohánygyári képviselőként dolgozott, több mint 20 éve működtet trafikot a nyugati határszélen, a Magyar Dohány Kiskereskedők Egyesületének alapító tagja. A Tobacco ezúttal Trajber Gábor dohánybolt-tulajdonossal beszélgetett.

„Gyermekkori vágyam volt, hogy kereskedő legyek”

„Gyermekkori vágyam volt, hogy kereskedő legyek”

Ha létezne a Guinness Rekordok Könyvében „Költözés” kategória, nem lenne esélytelen a bekerülésre egy budapesti, Kőbányán található dohánybolt, amelynek tulajdonosai négy évig vártak arra, hogy beköltözhessenek a régi üzlettől húsz méterre található, négyszer nagyobb új helyiségbe. Erről is kérdeztük a tulajdonost, Demeter Mihályt.

„Tetszik, hogy külön szabályok vonatkoznak ránk”

„Tetszik, hogy külön szabályok vonatkoznak ránk”

Újlengyel ezerhétszáz lelkes falu, így csupán egy dohánybolt kapott koncessziót. A trafikot családi vállalkozásként működtetik, amolyan „família üzletközpont” részeként, ugyanis ugyanabban az épületben egy söröző és egy vegyesbolt is üzemel. Lauter Dávid viszi a trafikkal kapcsolatos ügyeket a cégben. A Tobacco Magazin ezúttal vele beszélgetett.