Újabb bankjegyeket cserélnek le

Újabb bankjegyeket cserélnek le

Szűk egy hónap múlva már az új 2000 és 5000 forintos bankjegyekkel fizethetünk a boltokban. De nem kell már sokat várunk az új ezresekre sem, hiszen a nyár végén kezdik meg az új bankjegyek kibocsátását.

Kaptak egy év haladékot a régi húszezresek

Kaptak egy év haladékot a régi húszezresek

Egy évvel, 2017. december 31-ig meghosszabbítják a 2015 előtt kibocsátott 20 000 forintosok bevonásának határnapját, közölte a Magyar Nemzeti Bank. Így a régi 20 000 forintos címletek további egy évig, azaz 2017. december 31-ig törvényes fizetőeszközként használhatók a vásárlások során.