Közösségi média
Nincs akadálya a NAV-os bekötésnek
Műszakilag elkészült és engedélyeztetés előtt áll az elektronikus rendszer, amely lehetővé teszi az étel- és italautomaták bekötését a NAV-hoz. Az NGM még tavaly szeptemberben kötelezte az üzemeltetőket az adatszolgáltatásra, de egészen mostanáig nem látszott, lesz-e megoldás, amivel a vállalkozások képesek megfelelni az elvárásoknak. A fejlesztés az adattovábbításon túl olyan pluszszolgáltatásokat is kínál az üzemeltetőknek, amelyektől a bekötés költségeit meghaladó bevételnövekedés várható.
6-8 százalékos bővülést jósolnak a kiskereskedelmi forgalomban
Idén a tavalyihoz hasonló ütemben, átlagosan 6-8 százalékkal bővülhet a kiskereskedelmi forgalom a Nemzetgazdasági Minisztérium számításai szerint - ismertette Lenner Áron Márk, a minisztérium belgazdaságért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatornán kedden, a Központi Statisztikai Hivatal februári kiskereskedelmi adatait kommentálva.
Nem szűnik meg a magán-pálinkafőzés jogintézménye
Továbbra is megmarad a magán-pálinkafőzés jogintézménye; a magánfőzést minimális költség és adminisztráció terheli, közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) főosztályvezetője az Országgyűlés mezőgazdasági bizottsága szőlő-, bor-, pálinka albizottságának ülésén, november végén.
288 milliárd forint jövedéki adó
A dohánytermékek jövedéki adójából 287,9 milliárd forint folyt be tavaly a költségvetésbe, derül ki Tállai Andrásnak, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti államtitkárának az Országgyűlés honlapján megjelent írásbeli válaszából.
Fókuszban a pénztárgépüzemeltetés
Az online kapcsolatra képes pénztárgéppel kapcsolatos NGM rendelet véghatáridőt határozott meg az online pénztárgépek bevezetésére, amelynek értelmében a hagyományos pénztárgépek 2014. augusztus 31-ét követően nem üzemeltethetők.
