Közösségi média
Tovább bővült a kártyás fizetések aránya
Az első félév végén 101,6 millió fizetési számlát vezettek a magyarországi pénzforgalmi szolgáltatók, vagyis nincs lényeges változás az első negyedév végéhez képest. A belföldi kibocsátású kártyák száma ugyanakkor 9,5 millióra nőtt, ezen belül lakossági kártyából 50 ezerrel lett több. A jegybank meghatározónak nevezi az érintőkártyák 144 ezret meghaladó bővülését. Arányuk az összes fizetési kártyán belül 2019 második negyedévének végén meghaladta a 81 százalékot.
Újabb bankjegyeket cserélnek le
Szűk egy hónap múlva már az új 2000 és 5000 forintos bankjegyekkel fizethetünk a boltokban. De nem kell már sokat várunk az új ezresekre sem, hiszen a nyár végén kezdik meg az új bankjegyek kibocsátását.
Kaptak egy év haladékot a régi húszezresek
Egy évvel, 2017. december 31-ig meghosszabbítják a 2015 előtt kibocsátott 20 000 forintosok bevonásának határnapját, közölte a Magyar Nemzeti Bank. Így a régi 20 000 forintos címletek további egy évig, azaz 2017. december 31-ig törvényes fizetőeszközként használhatók a vásárlások során.
