A kormány szerint nem lesz gond az élelmiszer-ellátással

A kormány szerint nem lesz gond az élelmiszer-ellátással

"A koronavírus-járvány ellenére sincs élelmiszerhiány Magyarországon és ez a következő hónapokban is így lesz. A kormány minden eszközével azon dogozik, hogy a lakosság számára az élelmiszerellátást továbbra is zavartalanul biztosítsa, emellett szigorúan fellép az élelmiszerek túlárazásával szemben is" - közölték kedden a koronavirus.gov.hu honlapon.

Fix ár vs. közzétett ár

Fix ár vs. közzétett ár

A kormány a közelmúltban vadonatúj jövedéki törvényt alkotott meg, amely január elsejétől lényeges változásokat hoz majd a dohánytermékek értékesítésében. Az egyik legfontosabb változás, hogy a dohánytermékek adójegyén nem lesz feltüntetve fogyasztói ár, a termékeket a vámhatóság által aktuálisan közzétett áron kell a kiskereskedőnek értékesíteni. Hogyan zajlik mindez a gyakorlatban? Mikor válik ismertté a trafikos számára a termék ára? Miben különbözik majd az új rendszer a régitől? − cikkünkben ezekre a kérdésekre adunk választ.

Jönnek a Nemzeti Italboltok?

Jönnek a Nemzeti Italboltok?

A dohány után a következő évtől az alkoholkereskedelem is állami felügyelet alá kerül, írta szeptember elején a Napi Gazdaság kormányközeli forrásokra hivatkozva.

Az elmúlt közel egy évet értékelte Gyulay Zsolt

Az elmúlt közel egy évet értékelte Gyulay Zsolt

A dohánytermék-kiskereskedelem kizárólagos állami hatáskörbe vonásával a kormány elérte a fő célkitűzéseket: sikerült jelentősen csökkenteni a fiatalkorúak dohányzását, elindult a feketekereskedelem felszámolása, pontos adatszolgáltatás valósult meg, s mindeközben folyamatos a dohánytermékek szakszerű értékesítése és az ellátás – értékelte a trafiktörvény hatályba lépése óta eltelt közel egy év eredményeit Gyulay Zsolt, az ND Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt. vezérigazgatója az MTI-nek.

Napirenden van a hipermarketeket is érintő szabályozás

Napirenden van a hipermarketeket is érintő szabályozás

A dohánytermékek kiskereskedelméről szóló törvénnyel kapcsolatban a kormány napirendjén van a hipermarketeket is érintő szabályozás – közölte október 2-án Giró-Szász András.